• Związek Harcerstwa Polskiego

• ZHP jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem skupiającym harcerzy, należącym do światowego ruchu skautowego. Jest organizacją, która wspiera wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Wartości te zapisane są w Obietnicy i Prawie Zucha oraz w Przyrzeczeniu i Prawie Harcerskim.

Od kilku lat w naszej ósemce działają 8 Gromada Zuchowa " Leśne Ludki, 5 Drużyna Harcerska "Ad Astra" oraz 3 Drużyna Starszoharcerska "Adventure". Podlegają one pod Hufiec ZHP im. ks. hm. Mariana Luzara w Trzebini Chorągiew Krakowska. Zrzeszają dzieci i młodzież naszego miasta.
            Jednostki te prowadzą całoroczną działalność wychowawczą, edukacyjną i oświatową wśród dzieci i młodzieży posługując się harcerską metodą wychowawczą. Tworzą warunki do wszechstronnego rozwoju intelektualnego i fizycznego młodego człowieka. Uczestniczą w rajdach i biwakach oraz w różnego rodzaju imprezach takich jak Inauguracja Roku Harcerskiego, Święto Chorągwi Krakowskiej czy Betlejemskie Światełko Pokoju oraz biorą udział w gminnych obchodach Święta Odzyskania Niepodległości czy Konstytucji 3 Maja.

8 Gromada Zuchowa " Leśne Ludki,
            dla kogo: uczniowie klas 1-3
            termin zbiórek: piątki, godz.17.00 – 18.30
            miejsce: harcówka