•

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Inicjatywa  wspiera  wszystkich uczniów szkół podstawowych w budowaniu kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).  W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych o łącznej wartości 158 400,00 zł

W ramach programu Laboratoria Przyszłości i wykorzystania 60% przyznanych środków  nasza placówka została wyposażona w następujące pomoce:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości i wykorzystania pozostałych 40% przyznanych środków, nasza placówka została wyposażona w następujące pomoce: